Tomáš Hobzek

Tomáš HobzekZačal se studiem bicích nástrojů na Plzeňské konzervatoři. V průběhu studia se stal členem divadelního orchestru, kde získal zkusenosti s hraním vážné hudby a zároveň působil v různých studentských kapelách.
V roce 2004 vstoupil na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, vedenou Jaromírem Honzákem a postupně začal pronikat na pražskou jazzovou scénu. Stal se členem tria Davida Dorůžky, Organic Quartetu, tria Vojtěcha Procházky, obou kapel Romana Pokorného a tria Christiana Rovera, se kterým v létě roku 2006 doprovázel hammondistku Rhodu Scott na festivalu v německém Homburgu.
Jako člen tria Davida Dorůžky se účastnil mezinárodní soutěže ve španělském Getxu (2005) a v témže roce s kapelou Organic Quartet vyhrál soutěž na Phillips international jazz festivalu. O rok později se stejnou kapelou získal cenu Akademie populární hudby (Anděl) v kategorii Jazz a Blues za rok 2006.
Na podzim roku 2007 odjel Tomáš do New Yorku, kde na soukromých lekcích u Kendricka Scotta získával další zkušenosti a spolu s varhaníkem Ondřejem Pivcem natočil album „Overseason“, kde dále hrají kytarista Jake Langley a saxofonista Joel Frahm.

V roce 2008 byl Tomáš s Organic Quartetem pozván na dva prestižní mezinárodní festivaly: první se konal v Athénách, kde Organic Quartet byl jediným reprezentantem české hudební scény, druhý pak ve španělském Getxu, kde byli oceněni cenou publika jako nejlepší kapela.
Na jaře téhož roku Tomáš založil vlastní quartet, ve kterém se prosazuje také jako skladatel. První vlastní album s názvem “Stick It Out” natočil s hostujícím new yorským pianistou Danem Tepferem a holandským saxofonistou Cyrilem Oswaldem.

V létě roku 2009 na soutěži jazzových kapel v Getxu získal s kapelou Points první cenu a následně se účastnil festivalů na Ibize, v Bilbau a Eloriu. Úspěšný rok zakončil na soutěži v belgickém Hoeilaartu, odkud si se stejnou kapelou odvezl druhou cenu.

V průběhu let natočil 13 CD a z toho jedno pod vlasním jménem. Je součástí kapel Points Septet, Points Quartet, Four Step, Libor Šmoldas Quartet, Soulmates.

 

Stránky Tomáš Hobzeka