Luboš Soukup

LubosSoukup_ThroughTheMirror_insideSaxofonista, klarinetista, skladatel a pedagog. Hudbě se věnuje aktivně již od dětství. Zabývá se především moderním jazzem, ale inspiruje se i jinými žánry – hudbou folklórní a klasickou, volnou improvizací, elektronickou hudbou, atd.

V letech 2005–2008 studoval obor saxofon na VOŠ Jaroslava Ježka v Praze pod vedením Rostislava Fraše. O tři roky později úspěšně ukončil bakalářské studium na Akademii Muzyczne K.Szymanowskiego v Katowicích v Polsku, kde studoval hru na saxofon u prof. Jerzyho Jarosika a kompozici u prof. Edwarda Partyky. Roku 2013 získal magistrerský titul v oboru Music Performance na Rhythmic Music Conservatory (RMC) v Kodani v Dánsku, kde od té doby žije.

Na české jazzové scéně působí aktivně již od roku 2007. Vede mezinárodně úspěšný projekt Points kvartet. Je členem další hudebních těles, např. Inner Spaces, MAdHAs, Concept Art Orchestra, aj. V současné době spolupracuje s hudebníky z různých evropských zemí. Studium na kodaňské RMC mu umožnilo navázat bližší kontakt s hudebníky skandinávské jazzové scény a stalo se podnětem pro vznik kapely Luboš Soukup kvartet, která netradičním způsobem propojuje středoevropský a severský přístup k jazzu.

Hrál na řadě mezinárodních festivalech, např.: Jazz festival v Monterey v Californii, London Jazz Festival, Edinburgh ve Skotsku, Copenhagen Jazz Fest, Hoeillart v Belgii, Getxo Jazz ve Španělsku, Jazz nad Odrou ve Wroclawi v Polsku, Jazz festival v Afyonu v Turecku aj.

V roce 2009 obdržel speciální ceny poroty za vlastní kompozice na soutěži Jazz nad Odrou ve Wroclawi. V témže roce obsadil s kapelou Points kvartet 1. místo na prestižní jazzové soutěži ve španělském Getxu a 2. místo na belgické soutěži Jazz Hoeilaart, s kapelou Inner Spaces zvítězili na soutěži Krokus Jazz Festival v Jelenia Góre v Polsko. V roce 2010 získal stipendium na zahraniční studium v rámci benefičního projektu Chocomusic, který je financován festivalem Struny podzimu a Nadací O2.

Na svém kontě má 2 CD pod vlastním jménem a celkem 8 CD s jeho autorskými skladbami. Úzce spolupracuje s Českým rozhlasem.

Stránky Luboše Soukupa